Modüller

Xoops bünyesindeki tüm modüller bir tıklama ile kaldırılabilir / etkinleştirilebilir / devre dışı bırakılabilir.Kolay yönetilir sistem.

Kullanıcı Yönetimi

Kullanıcıları çeşitli kriterlere göre arama, mesajlaşma sistemi aracılığıyla e-posta ve özel mesaj gönderme özelliği.

Güçlü Tema Yapısı

Güçlü bir tema sistemi ile, hem yöneticiler hem kullanıcılar, bir fare tıklamasıyla tüm web sitesinin görünümünü değiştirebilir.

İçerik


DLE Short Story İçerik Kısmını Admin Panelden Silme

DataLife Engine sisteminde admin paneldeki Short Story kısmını iptal etmek için aşağıdaki işlemleri gerçekleştiriniz.

Publisher Modülü İçerik Sayfalarında Farklı Şablon Kullanımı

Publisher Modülünde kategoriye özel şablon atayabiliyorken içeriklerin hepsi publisher_item.tpl şablonunda yayınlanıyordu.Bu hack sayesinde hem kategoriye hemde içeriğe özel şablon tanımlaya bileceğiz.

XOOPS SSL - HTTPS

Xoops için SSL kurulumu daha sonra yapıldığında https:// protokolünde yönlendirme sorunları olabiliyor.Bu sorunları gidermek için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.

Xoops Mobil Tema Kullanımı

Xoops sitelerinizde mobil kullanıcılar için değişik tema kullanmak isterseniz aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Sitenize Whatsap ve Hemen Ara Butonları Ekleyin

Sitenize mobil görünüm için Whatsap ve Hemen Ara butonları ekleyerek ziyaretçilerinizin işini kolaylaştırın.

Yazı tipleri yüklenemedi hatasının çözümü

Downloadable font on firefox: bad URI or cross-site access not allowed

Font Awesome veya benzeri fontları sitenizde kullanırken bu fontların yüklenemedi hatası alırsanız yapmanız gerek .htaccess dosyanıza aşağıdaki kodu eklemektir.

Sıkıştırılmış Css Dosyalarını Açma

Css kodlarını sıkıştırmak için bir çok site mevcut ancak sıkıştırılmış css dosyasını açacak eski haline getirecek siteler oldukça az bu yüzden stabil çalışam bir css açma sitesini paylaşmak istedim.

Image Manager Xoops

Xoops da Image Manager dan yüklenen resimler sayfada üstüne tıklandığında orjinal boyutunda açılması gerekir,bunu sağlamak için yapmanız gerekenler.

Xoops Resim Düzenlemesi

Xoops strandart resim yüklemelerini düzenli bir şekilde göstermek için aşşağıdaki yöntem kullanılabilinir.

Örnek olarak TDMdownload modülünü ele alalım.Modülün içerikleri bastığı kod böülümünü bir div class içine alalım ve css ye aşşağıdaki kodları ekleyelim.

Datalife Engine feedback.php Özelleştirme

Geri bildirim sayfasından mesaj gönderirken, telefon numarası gibi giriş için kendi alanımı nasıl eklediğimi gösterdiğim küçük bir iyileştirme,basit ve kullanışlı.

Temalar için arka plan rengi belirleme

Yeni bir tema tasarlarken veya düzenleme sırasında arka plan renginin ne olacağına karar veremiyorsanız uigradients.com sitesini kesinlikle ziyaret etmenizi öneririm.

Modül Kurulum Hatası

Arkadaşlar Xoops 2.5.5 sürümü ile yeni gelen modüller veya eski kullandığınız modülleri yüklemede sıkıntı yaşıyorsanız bu sıkıntı genellikle MySQL dan kaynaklıdır.Bu Sıkıntıyı gidermek için ne yapmamız lazım ?

Xoops Template

Xoops temalarında kullanılan bazı kodları anlatacağım,bu kodlar ile temanızı daha işlevsel şekilde kullanabileceksiniz.Mesela anasayfaya dönüş linki,modüllere geçiş linklerini smart kodlar yardımıyla daha kolay bir şekilde kullanacağız.

Xoops Smart Code

Xoops tema mantığı ne yazıkki .tpl mantığı gibi çalışmamaktadır.Bu yüzden temalar standart kalıplar şeklinde sisteme giydirilir,kısaca temanızın yapısı her modül için aynı olmak zorundadır.

Blocks (anywhere)

Trabis tarafından geliştilen Blok ID sistemi ile temadaki blok yapılarından bağımsız yerlerde istediğiniz bir modülün bloklarını yayınlaya bilirsiniz.Xoops 2.5.8 den beri smart kodlara eklendiği için bir ekleme yapmanıza gerek yoktur.

(1) 2 »